Dárkový poukaz Mt - Genograf test po mateřské linii

6 250 Kč 6 250 Kč 4 250 Kč 4 250 Kč 6 250 Kč 6 250 Kč 4 250 Kč 4 250 Kč 6 250 Kč 6 250 Kč 4 250 Kč 4 250 Kč 5 950 Kč 5 950 Kč 3 950 Kč 3 950 Kč od 3 950 Kč
Typ dárkového balení
Verze
Pro koho je určen
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Chcete udělat někomu blízkému radost osobním dárkem? Poukaz na genetický test Mt- Genograf® je skvělou volbou! Obdarovaný díky němu zjistí svůj původ po mateřské linii. 

+ obdarovaný ZDARMA získá vstup do České národní genografické databáze.

Hledáte zcela originální dárek pro své blízké? Mt-Genograf® je test z DNA, který odhalí původ po mateřské linii až tisíce let zpět.

MATEŘSKÁ LINIE je analýza tzv. mitochondriální DNA (mtDNA), která se dědí výhradně po linii matky, její matky, matky její matky, …, až pradávné pramáti celé linie. Tato DNA informace zůstává téměř nezměněna po desítky generací a nese tak informaci o historii mateřské linie. Mitochondriální DNA předává matka všem svým potomkům, tedy dcerám i synům. Test lze tedy provést z mužských i ženských vzorků.

Na základě prozkoumání mtDNA, kterou získáme z buněk z úst obdarovaného, určíme tzv. variace a z nich stanovíme jejich mateřský klan (např. Helena, Xenie, Velda...). Ten určuje geografickou oblast výskytu mateřských předků a kudy v rámci Evropy nebo světa putovali. 

Nabízíme 2 varianty dárkového poukazu:

  • elektronickou  - dárkový poukaz v elektronické podobě odesíláme na e-mailovou adresu do 2 hodin od objednání a poté si ho sami vytisknete. Vámi obdarovaná osoba ho kdykoliv uplatní dle instrukcí, které obdržíte emailem spolu s elektronickou verzí dárkového poukazu.
  • dárkové balení -  vytištěný dárkový poukaz odesíláme na korespondenční adresu v dárkové krabičce spolu s odběrovou soupravou (odběrové štětečky + zkumavky) 

ZÁKLADNÍ VERZE TESTU + CERTIFIKÁT 

Výsledkem testu je luxusní certifikát obsahující výpis variací přítomných v mtDNA (v oblasti HVR1), na základě kterých byl obdarovanému určen klan a jeho podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále srovnání s historickými či slavnými osobnostmi nebo archeologickými nálezy.

Kromě toho získá (na základě jeho písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které má možnost kontaktovat uživatele se shodnými variacemi a případně tak najít své příbuzné.

ROZŠÍŘENÁ VERZE TESTU  (GENEA)

V rámci tohoto testu analyzujeme další úsek mtDNA (HVR2) a díky tomu jsme schopni určit také mateřský podklan. Ve srovnání se základní verzí testu je test GENEA podrobnější a tedy přesnější jak z geografického hlediska, tak i z hlediska příbuznosti. Výsledkem je luxusní certifikát obsahující výpis variací v HVR1 a HVR2 oblastech mtDNA, určení klanu a podklanu obdarovaného a jejich podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále srovnání s historickými či slavnými osobnostmi nebo archeologickými nálezy.

Kromě toho obdarovaný získá (na základě písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které má možnost kontaktovat uživatele se shodnými variacemi a případně tak najít své příbuzné.

 

Jak probíhá odběr vzorku? 

Při testu Genograf® analyzujeme vzorek Vaší DNA, kterou získáme z buněk ve Vašich ústech. Odběr si provedete sami jemným kartáčkem, který Vám pro tento účel zašleme poštou. Vše je absolutně bezbolestné, bezpečné a rychlé. Do 6 týdnů od obdržení vzorku od nás dostanete výsledky testu.

Během těchto 6-ti týdnů bude Váš vzorek putovat našimi laboratořemi - od izolace DNA, přes namnožení požadovaných úseků, jejich analýzu až k individuálnímu vyhodnocení Vašich výsledků kvalifikovanými odborníky.

 "Mám ohromnou radost! Chtěl bych Vaší laboratoři moc a moc poděkovat, čekal jsem na tuto chvíli celé roky a podařilo se! Ozvala se mě předevčírem a včera paní Iva, se kterou jsem si navzájem vyměnil Certifikát, jelikož jsme oba nemohli uvěřit, že se našli naprosto shodné variace jak ze základní tak i rozšířené oblasti při Mt-GenoGraf testu... Je to pro mě skoro jako najít vlastní sestru ze stejné pokrevní linie nějakého kmene či vesnice, jenž ani v Matrikách už zapsáno nebude- ale kdo ví, i na tuto možnost společného předka se podíváme - jsem s paní Ivou ve spojení a vyměňujeme si poznatky..."
Jan P., Praha