Dárkový poukaz Y - Genograf + Mt - Genograf test po otcovské a mateřské linii

11 250 Kč 11 250 Kč 7 550 Kč 7 550 Kč 11 250 Kč 11 250 Kč 7 550 Kč 7 550 Kč 11 250 Kč 11 250 Kč 7 550 Kč 7 550 Kč 10 950 Kč 10 950 Kč 7 250 Kč 7 250 Kč od 7 250 Kč
Typ dárkového balení
Verze
Pro koho je určen
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Máte ve svém okolí někoho, kdo touží odhalit původ svých předků a najít své kořeny? S dárkovým poukazem na Genograf test po otcovské i mateřské linii mu s hledáním můžete pomoci i Vy.

+ obdarovaný ZDARMA získá vstup do České národní genografické databáze.

Testy Y-Genograf® a Mt-Genograf® dokáží na základě analýzy charakteristických úseků DNA, které se dědí v nezměněné formě z generace na generaci, určit genetický původ Vašich příbuzných po otcovské a mateřské linii několik stovek až tisíců let zpět. Y-Genograf® slouží k určení předků po otcovské linii a například se z něj mohou dozvědět, že jsou vlastně germánského původu.  Mt-Genograf® určí původ obdarovaného po mateřské linii a dozví se z něj, do jakého mateřského klanu náleží (zda např. do mateřského klanu Helena, stejně jako císařovna Marie Terezie nebo ruský car Petr II).

Navíc získá informaci, kde ve světě se v současné době nachází lidé se stejným genetickým profilem, jako je ten jeho, a náleží tedy do stejné genografické skupiny. To vše ve formě reprezentativního certifikátu s mapkou, tabulkou výsledků, podrobným popisem haploskupiny (otcovská linie) či klanu (mateřská linie) a dalšími informacemi.

A jako bonus může obdarovaný výsledek Genografu nechat zařadit do České Národní Genografické Databáze a hledat zde další vzdálené příbuzné podle shodných genetických profilů.

Nabízíme 2 varianty dárkového poukazu:

  • elektronickou  - dárkový poukaz v elektronické podobě odesíláme na e-mailovou adresu do 2 hodin od objednání a poté si ho sami vytisknete. Vámi obdarovaná osoba ho kdykoliv uplatní dle instrukcí, které obdržíte emailem spolu s elektronickou verzí dárkového poukazu.
  • dárkové balení -  vytištěný dárkový poukaz odesíláme na korespondenční adresu v dárkové krabičce spolu s odběrovou soupravou (odběrové štětečky + zkumavky) 

 

ZÁKLADNÍ VERZE TESTU + CERTIFIKÁT

Výsledkem testu je luxusní certifikát (Y-Genograf) obsahující výpis hodnot 18 oblastí DNA (tzv. Y-markerů), na základě kterých byla obdarovanému určena haploskupina + její podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále porovnání Y-profilu se světovou databází Y-profilů – tedy dozví se počet a národnosti nositelů se stejným Y-profilem ve světě. Dále obdrží další certifikát (Mt-Genograf) obsahující výpis variací přítomných v mtDNA (v oblasti HVR1), na základě kterých byl určen jeho klan a jeho podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále srovnání s historickými či slavnými osobnostmi nebo archeologickými nálezy.

Kromě toho získá obdarovaný (na základě písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které má možnost kontaktovat uživatele se shodným profilem a případně tak najít své příbuzné.

ROZŠÍŘENÁ VERZE TESTU  (GENEA)

V rámci rozšířeného testu analyzujeme dalších 21 tzv. expertních Y-markerů  DNA (celkem tedy 39 markerů) a další úsek mtDNA (HVR2). Díky tomu jsme schopni určit také podtyp otcovské haploskupiny a mateřský podklan . Ve srovnání se základní verzí testu jsou testy GENEA podrobnější a tedy přesnější jak z geografického hlediska, tak i z hlediska příbuznosti. Výsledkem jsou 2 luxusní certifikáty. První (Y-Genograf) obsahuje výpis hodnot 39 oblastí DNA (tzv. Y-markerů), na základě kterých byla obdarovanému určena haploskupina a její podtyp + její podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále porovnání jeho Y-profilu se světovou databází Y-profilů – tedy dozví se počet a národnosti nositelů se stejným Y-profilem ve světě. Druhý certifikát (Mt-Genograf) obsahuje výpis variací v HVR1 a HVR2 oblastech mtDNA, určení klanu a podklanu obdarovaného a jejich podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále srovnání s historickými či slavnými osobnostmi nebo archeologickými nálezy.

Kromě toho získá obdarovaný (na základě písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které má možnost kontaktovat uživatele se shodnými variacemi a případně tak najít své příbuzné.

Jak probíhá odběr vzorku? 

Při testu Genograf® analyzujeme vzorek DNA, kterou získáme z buněk v ústech testované osoby. Odběr si obdarovaný provede sám jemným kartáčkem, který mu pro tento účel zašleme poštou. Vše je absolutně bezbolestné, bezpečné a rychlé. Odebraný vzorek nám pošle zpět do laboratoře. Do 6 týdnů od obdržení vzorku od nás dostane výsledky testu.

Během těchto 6-ti týdnů bude Váš vzorek putovat našimi laboratořemi - od izolace DNA, přes namnožení požadovaných úseků, jejich analýzu až k individuálnímu vyhodnocení Vašich výsledků kvalifikovanými odborníky.

Důležitá poznámka:

Pokud je test Y-Genograf® určen pro ženu, musí dodat vzorek některého ze svých mužských příbuzných z otcovy linie (bratra, otce, strýce z otcovy strany, bratrance z otcovy strany, dědečka z otcovy strany...)

"S výsledkem Mt - Genograf testu jsem spokojena nejen já, ale i matka, sestra a dcera. Teď chceme se sestrou ještě objednat Y - genografický test, prostě to chceme dovést do konce. Je úžasné, že se tyto informace dají zjistit. Pro nás, kteří v této oblasti tápeme, je to zázrak. Jako laik ani nemohu mít nějaké připomínky, výtvarné zpracování je na úrovni a pocity při rozbalování obálky s výsledky se ani nedají popsat. V budoucnosti možná využiji ještě Genoskop, protože mám ročního vnuka. Přeji mnoho pracovních úspěchů a děkuji!"

M.A.