Dárkový poukaz Y - Genograf test po otcovské linii

6 250 Kč 6 250 Kč 4 250 Kč 4 250 Kč 6 250 Kč 6 250 Kč 4 250 Kč 4 250 Kč 6 250 Kč 6 250 Kč 4 250 Kč 4 250 Kč 5 950 Kč 5 950 Kč 3 950 Kč 3 950 Kč od 3 950 Kč
Typ dárkového balení
Verze
Pro koho je určen
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Chtěli byste obohatit rodinnou historii někoho z Vašich blízkých? Chcete mu pomoci odhalit tajemství jeho rodu? Test Y-Genograf® slouží k určení původu předků po otcovské linii.

+ obdarovaný ZDARMA získá vstup do České národní genografické databáze.

Chce Váš blízký vypátrat své prapředky či vzdálené příbuzné a nalézt své genetické kořeny?  Y-Genograf® je test z DNA, který odhalí původ po otcovské linii až tisíce let zpět.

OTCOVSKÁ LINIE je zakódována na mužském pohlavním chromozomu Y, který se dědí výhradně po linii otce, jeho otce, otce jeho otce, …, až pradávného praotce, skrze desítky generací v téměř nezměněné podobě. Nese tak informaci o historii otcovské linie (analýzu lze tedy provádět pouze z mužských vzorků).

Na základě prozkoumání DNA, kterou získáme z buněk z úst obdarovaného, určíme tzv. genetický profil a z něj stanovíme jeho haploskupinu (např. slovanská, germánská, keltská...). Ta určuje geografickou oblast otcovských předků a kudy v rámci Evropy nebo světa putovali. 

Nabízíme 2 varianty dárkového poukazu:

  • elektronickou  - dárkový poukaz v elektronické podobě odesíláme na e-mailovou adresu do 2 hodin od objednání a poté si ho sami vytisknete. Vámi obdarovaná osoba ho kdykoliv uplatní dle instrukcí, které obdržíte emailem spolu s elektronickou verzí dárkového poukazu.
  • dárkové balení -  vytištěný dárkový poukaz odesíláme na korespondenční adresu v dárkové krabičce spolu s odběrovou soupravou (odběrové štětečky + zkumavky) 

ZÁKLADNÍ VERZE TESTU + CERTIFIKÁT

Výsledkem tohoto testu je luxusní certifikát obsahující výpis hodnot 18 oblastí DNA (tzv. markerů), na základě kterých byla obdarovanému určena haploskupina + její podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále porovnání jeho Y-profilu se světovou databází Y-profilů – tedy dozví se počet a národnosti nositelů se stejným Y-profilem ve světě.

Kromě toho získá (na základě jeho písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které má možnost kontaktovat uživatele se shodným genetickým profilem a případně tak najít své příbuzné.

ROZŠÍŘENÁ VERZE TESTU (GENEA)

V rámci tohoto testu analyzujeme dalších 21 tzv. expertních markerů DNA obdarovaného (celkem tedy 39 markerů). Díky tomu jsme schopni určit také podtyp haploskupiny. Ve srovnání se základní verzí testu je test GENEA podrobnější a tedy přesnější jak z geografického hlediska, tak i z hlediska příbuznosti. Výsledkem je luxusní certifikát obsahující výpis hodnot 39 oblastí DNA, na základě kterých byla určena haploskupina a její podtyp + její podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále porovnání Y-profilu se světovou databází Y-profilů – tedy obdarovaný se dozví počet a národnosti nositelů se stejným Y-profilem ve světě.

Kromě toho získá (na základě jeho písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které má možnost kontaktovat uživatele se shodným genetickým profilem a případně tak najít své příbuzné.

 

Důležitá poznámka:

Pokud je test Y-Genograf® určen pro ženu, musí dodat vzorek některého ze svých mužských příbuzných z otcovy linie (bratra, otce, strýce z otcovy strany, bratrance z otcovy strany, dědečka z otcovy strany...)

Jak probíhá odběr vzorku? 

Při testu Genograf® analyzujeme vzorek Vaší DNA, kterou získáme z buněk ve Vašich ústech. Odběr si provedete sami jemným kartáčkem, který Vám pro tento účel zašleme poštou. Vše je absolutně bezbolestné, bezpečné a rychlé. Odebraný vzorek nám pošlete zpět do laboratoře. Do 6 týdnů od obdržení vzorku od nás dostanete výsledky testu.

Během těchto 6-ti týdnů bude Váš vzorek putovat našimi laboratořemi - od izolace DNA, přes namnožení požadovaných úseků, jejich analýzu až k individuálnímu vyhodnocení Vašich výsledků kvalifikovanými odborníky.

"Dobrý den, děkuji Vám za rychlé vyřízení mé objednávky a jsem opravdu rád, že mi výsledky Vaší laboratoře potvrdily dřívější názor mého tatínka o původu našich předků. Jen je mi líto, že se můj otec těchto až neuvěřitelných možností s rozborem a vyhodnocováním DNA nedožil. Moc by ho to zajímalo. Z výsledků mé genetické genealogie by měl jistě stejně velkou radost, jako všichni mí početní sourozenci. Zároveň mě Vaše profesionálně vytvořená zpráva povzbudila v dalším genealogickém pátrání po mých předcích, tentokrát již jen v digitálně zpřístupněných matrikách MZA Brno a jinde. Děkuji ještě jednou za Vaši skvělou práci a jsem s pozdravem Jan H."