Genoskop Junior

3 900 Kč 7 290 Kč 8 990 Kč 10 490 Kč od 3 900 Kč
Počet osob
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Chcete zjistit, na co má Vaše dítě talent? Odhalte jeho silné stránky i skryté předpoklady a zjistěte, jestli má smysl vést ho spíše ke hře na klavír, nebo ke sportu.

Kategorie: Genoskop

Genoskop JUNIOR je genetický test, jehož výsledky Vám pomůžou ve složitém rozhodování, kam směřovat aktivity Vašeho dítěte, jaké koníčky a záliby pro něj zvolit nebo ve které oblasti může dosáhnout výjimečných výsledků.

Dozvíte se z něj:

Zda je Vaše dítě od přírody spíše vytrvalec nebo sprinter

Zda má vrozený absolutní hudební sluch (a s ním související např. talent na cizí jazyky)

Zda vlastní geny pro fyzickou zdatnost

Zda má zvýšené riziko vzniku závislostí (lze pak obrátit pozitivním směrem, např. na sport, čtení, zájmy...)

Jaký je jeho přirozený cirkadiánní rytmus (jak rozvrhnout jeho aktivity)

Test vychází z nejnovějších vědeckých poznatků o genech, které se podílejí na sportovním výkonu, hudebním sluchu či cirkadiánním rytmu. Záleží na odchylkách v těchto genech, jestli je dítě spíše vytrvalec nebo sprinter, jestli má hudební nadání nebo jestli je spíše skřivan nebo sova. Pokud se Vám zdá, že Vaše dítě například není tak výkonným sportovcem jako jeho vrstevníci, věřte, že na vině může být absence tzv. horolezeckých genů. Za to však může mít vrozené hudební nadání, které se u malých dětí velmi špatně zjišťuje. Děti s absolutním hudebním sluchem přitom vynikají nejen v hudbě, ale například také v cizích jazycích. Byla by škoda vrozený absolutní hudební sluch Vašich potomků neodhalit, protože pokud se nerozvijí od mala, v průběhu dětství zanikne.

Výsledkem testu je několikastránkový podrobný protokol, který srozumitelně popisuje jednotlivé vlohy.

Jak probíhá odběr vzorku? 

DNA (genetickou informaci, ze které vlohy „čteme“) získáme z buněk sliznice úst a vzorek odeberete Vašim dětem Vy sami. Po obdržení objednávky Vám pošleme poštou jemný kartáček, kterým dětem setřete sliznici vnitřku tváře a následně nám ho pošlete zpět do laboratoře. Odběr je rychlý, snadný, bezpečný a bezbolestný. Do 6 týdnů od obdržení vzorků od nás dostanete výsledky testu.

Během těchto 6-ti týdnů bude Váš vzorek putovat našimi laboratořemi - od izolace DNA, přes namnožení požadovaných úseků, jejich analýzu až k individuálnímu vyhodnocení Vašich výsledků kvalifikovanými odborníky.

 „Test Genoskop Junior jsem nechala udělat pro obě své děti. Nejprve jsem nechala otestovat syna, kterému bylo 12 let. Nejvíce mě zajímaly jeho sportovní geny. Důvodem bylo neustálé přemýšlení kam nejlépe syna nasměrovat ve chvíli, kdy odmítnul již dále se věnovat společenskému tanci. S manželem jsme hledali alternativu jiného sportu. Navíc v té době jsme začali se synem běhat a on měl neustále problém s výkonností na krátkých tratích. Po výsledcích jsem pochopila, že má vytrvalostní geny a tudíž trat 3 km ho rozhodně neuspokojí, dnes syn běhá kolem 10km a dal se na cyklistiku, která ho velmi baví. Největším překvapením ovšem bylo zjištění, že má absolutní hudební sluch. Ve chvíli rozhodování nám učitelé řekli, že je hudební poleno, že nemá cenu se dál zabývat hudební stránkou. Po absolvování testu jsem začala se synem pracovat sama bez odborníků a dnes syn dobře zpívá, ale je mi jasné, že v tomto věku už z něj virtuoze neuděláme:-). Po tom, co jsme se trápili kam syna nejlépe směrovat, jsme se rozhodli, že test podstoupí naše dcera. Dnes je dceři rok a já vím, že vytrvalostní sporty může při dobře vedeném tréninku zvládnout až na vrcholové úrovni. A také vím, proč mě obě dětí budí v pět ráno, jsou totiž oba skřivani a nejvíce aktivit jim mohu naložit právě ráno:-) a také si u obou budeme hlídat jejich sklony k závislostem a tuto závislost směrovat na sportovní nebo jiné zájmové aktivity. Všem rodičům test doporučuji, aby věděli, kterým směrem se jejich děti nebudou trápit. Test dcera absolvovala v šesti měsících. Test je šetrný a výsledky jsou napsány naprosto srozumitelně."

Zákaznice z Prahy