Mt - Genograf test po mateřské linii

5 950 Kč 5 950 Kč 3 950 Kč 3 950 Kč 2 950 Kč 2 950 Kč od 2 950 Kč
Verze
Pro koho je určen
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Víte, kdo byli Vaši předkové a z jakého mateřského klanu pocházíte? Test Mt- Genograf® odhalí původ Vašich předků po mateřské linii.

+ ZDARMA vstup do České národní genografické databáze. 

Chtěli byste si objednat test Genograf, ale váháte, jakou variantu testu zvolit? Napoví Vám náš Genografický rozcestník.

Vyzkoušet rozcestník

 

Kategorie: Genograf

Zajímá Vás Váš původ po mateřské linii? Nebo hledáte zcela originální dárek pro své blízké? Mt-Genograf® je test z DNA, který odhalí původ po mateřské linii až tisíce let zpět.

MATEŘSKÁ LINIE je analýza tzv. mitochondriální DNA (mtDNA), která se dědí výhradně po linii matky, její matky, matky její matky, …, až pradávné pramáti celé linie. Tato DNA informace zůstává téměř nezměněna po desítky generací a nese tak informaci o historii mateřské linie. Mitochondriální DNA předává matka všem svým potomkům, tedy dcerám i synům. Test lze tedy provést z mužských i ženských vzorků.

Na základě prozkoumání mtDNA (oblast HVR 1), kterou získáme z buněk z Vašich úst, určíme tzv. variace a z nich stanovíme Váš mateřský klan (např. Helena, Xenie, Velda...). Ten určuje geografickou oblast výskytu mateřských předků a kudy v rámci Evropy nebo světa putovali.

V závislosti na verzi testu, kterou si vyberete, je výsledkem:

ZÁKLADNÍ  VERZE TESTU BEZ CERTIFIKÁTU (Mt-Genograf basic®)

Výpis variací přítomných v mtDNA + určení Vašeho klanu. Výsledek neobsahuje žádná vysvětlení, zajímavosti a podobně. Tuto verzi doporučujeme, pokud chcete pouze umožnit vstup (na základě písemného souhlasu) a zadání svého Mt-profilu do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které máte možnost kontaktovat uživatele se shodnými variacemi a případně tak najít své příbuzné.

ZÁKLADNÍ VERZE TESTU + CERTIFIKÁT (Mt-Genograf basic® + certifikát)

Luxusní certifikát obsahující výpis variací přítomných v mtDNA, na základě kterých byl určen Váš klan a jeho podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále srovnání s historickými či slavnými osobnostmi nebo archeologickými nálezy.

Kromě toho získáte (na základě Vašeho písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které máte možnost kontaktovat uživatele se shodnými variacemi a případně tak najít své příbuzné.

ROZŠÍŘENÁ VERZE TESTU  (Mt-Genograf GENEA®)

V rámci tohoto testu analyzujeme další úsek Vaší mtDNA (HVR2) a díky tomu jsme schopni určit také Váš mateřský podklan. Ve srovnání se základní verzí testu je test GENEA podrobnější a tedy přesnější jak z geografického hlediska, tak i z hlediska příbuznosti. Výsledkem je luxusní certifikát obsahující výpis variací v HVR1 a HVR2 oblastech mtDNA, určení Vašeho klanu a podklanu a jejich podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále srovnání s historickými či slavnými osobnostmi nebo archeologickými nálezy.

Kromě toho získáte (na základě Vašeho písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které máte možnost kontaktovat uživatele se shodnými variacemi a případně tak najít své příbuzné.

Jak probíhá odběr vzorku? 

Při testu Genograf® analyzujeme vzorek Vaší DNA, kterou získáme z buněk ve Vašich ústech. Odběr si provedete sami jemným kartáčkem, který Vám pro tento účel zašleme poštou. Vše je absolutně bezbolestné, bezpečné a rychlé. Po obdržení objednávky Vám pošleme poštou odběrovou sadu včetně instrukcí, jak postupovat. Odebraný vzorek nám pošlete zpět do laboratoře. Do 6 týdnů od obdržení vzorku od nás dostanete výsledky testu.

Během těchto 6-ti týdnů bude Váš vzorek putovat našimi laboratořemi - od izolace DNA, přes namnožení požadovaných úseků, jejich analýzu až k individuálnímu vyhodnocení Vašich výsledků kvalifikovanými odborníky.

 "Mám ohromnou radost! Chtěl bych Vaší laboratoři moc a moc poděkovat, čekal jsem na tuto chvíli celé roky a podařilo se! Ozvala se mě předevčírem a včera paní Iva, se kterou jsem si navzájem vyměnil Certifikát, jelikož jsme oba nemohli uvěřit, že se našli naprosto shodné variace jak ze základní tak i rozšířené oblasti při Mt-GenoGraf testu... Je to pro mě skoro jako najít vlastní sestru ze stejné pokrevní linie nějakého kmene či vesnice, jenž ani v Matrikách už zapsáno nebude- ale kdo ví, i na tuto možnost společného předka se podíváme - jsem s paní Ivou ve spojení a vyměňujeme si poznatky..."
Jan P., Praha