Y - Genograf + Mt - Genograf test po otcovské a mateřské linii

10 950 Kč 10 950 Kč 7 250 Kč 7 250 Kč 5 450 Kč 5 450 Kč od 5 450 Kč
Verze
Pro koho je určen
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Pátráte po svých kořenech? Zajímá Vás, odkud pocházejí Vaši dávní předci? Genetický test Genograf odhalí Váš původ po otcovské a mateřské linii až tisíce let zpět.

+ ZDARMA vstup do České národní genografické databáze.

Chtěli byste si objednat test Genograf, ale váháte, jakou variantu testu zvolit? Napoví Vám náš Genografický rozcestník.

Vyzkoušet rozcestník

 

Kategorie: Genograf

Testy Y-Genograf® a Mt-Genograf® dokáží na základě analýzy charakteristických úseků DNA, které se dědí v nezměněné formě z generace na generaci, určit Váš genetický původ po otcovské a mateřské linii několik stovek až tisíců let zpět. Y-Genograf® slouží k určení předků po otcovské linii a například se z něj můžete dozvědět, že jste vlastně germánského původu. Mt-Genograf® určí Váš původ po mateřské linii a dozvíte se z něj, do jakého mateřského klanu náležíte (zda např. do mateřského klanu Helena, stejně jako císařovna Marie Terezie nebo ruský car Petr II).

Ve verzi ZÁKLADNÍ+CERTIFIKÁT a v ROZŠÍŘENÉ verzi navíc získáte informaci, kde ve světě se v současné době nachází lidé se stejným genetickým profilem, jako je ten Váš, a náleží tedy do stejné genografické skupiny. To vše ve formě reprezentativního certifikátu s přehlednou migrační mapkou, tabulkou výsledků, podrobným popisem Vaší haploskupiny (otcovská linie) či klanu (mateřská linie) a dalšími informacemi.

A jako bonus můžete výsledek Vašeho Genografu nechat zařadit do České Národní Genografické Databáze a hledat zde Vaše vzdálené příbuzné podle shodných genetických profilů.

V závislosti na verzi testu, kterou si vyberete, je výsledkem:

ZÁKLADNÍ  VERZE TESTU BEZ CERTIFIKÁTU (Y-Genograf basic® + Mt-Genograf basic®)

Výpis hodnot 18 oblastí DNA (tzv. Y-markerů) a určení Vaší haploskupiny. Výpis variací přítomných v mtDNA a určení Vašeho klanu. Výsledek neobsahuje žádná vysvětlení, zajímavosti a podobně. Tuto verzi doporučujeme, pokud chcete pouze umožnit vstup (na základě písemného souhlasu) a zadání svého Y-profilu a Mt-profilu do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které máte možnost kontaktovat uživatele se shodnými profily a případně tak najít své příbuzné.

ZÁKLADNÍ VERZE TESTU + CERTIFIKÁT (Y-Genograf + certifikát basic® + Mt-Genograf + certifikát basic®)

Luxusní certifikát (Y-Genograf) obsahující výpis hodnot 18 oblastí DNA (tzv. Y-markerů), na základě kterých byla určena Vaše haploskupina + její podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále porovnání Vašeho Y-profilu se světovou databází Y-profilů – tedy dozvíte se počet a národnosti nositelů se stejným Y-profilem ve světě. Dále obdržíte další certifikát (Mt-Genograf) obsahující výpis variací přítomných v mtDNA, na základě kterých byl určen Váš klan a jeho podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále srovnání s historickými či slavnými osobnostmi nebo archeologickými nálezy.

Kromě toho získáte (na základě Vašeho písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které máte možnost kontaktovat uživatele se shodným profilem a případně tak najít své příbuzné.

ROZŠÍŘENÁ VERZE TESTU  (Y-Genograf GENEA® + Mt-Genograf GENEA®)

V rámci rozšířeného testu analyzujeme dalších 21 tzv. expertních Y-markerů Vaší DNA (celkem tedy 39 markerů) a další úsek Vaší mtDNA (HVR2). Díky tomu jsme schopni určit také podtyp Vaší otcovské haploskupiny a Váš mateřský podklan . Ve srovnání se základní verzí testu jsou testy GENEA podrobnější a tedy přesnější jak z geografického hlediska, tak i z hlediska příbuznosti. Výsledkem jsou 2 luxusní certifikáty. První (Y-Genograf) obsahuje výpis hodnot 39 oblastí DNA (tzv. Y-markerů), na základě kterých byla určena Vaše haploskupina a její podtyp + její podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále porovnání Vašeho Y-profilu se světovou databází Y-profilů – tedy dozvíte se počet a národnosti nositelů se stejným Y-profilem ve světě. Druhý certifikát (Mt-Genograf) obsahující výpis variací v HVR1 a HVR2 oblastech mtDNA, určení Vašeho klanu a podklanu a jejich podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále srovnání s historickými či slavnými osobnostmi nebo archeologickými nálezy.

Kromě toho získáte (na základě Vašeho písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které máte možnost kontaktovat uživatele se shodnými variacemi a případně tak najít své příbuzné.

Důležitá poznámka:

Pokud je test Y-Genograf® určen pro ženu, musí dodat vzorek některého ze svých mužských příbuzných z otcovy linie (bratra, otce, strýce z otcovy strany, bratrance z otcovy strany, dědečka z otcovy strany...)

Jak probíhá odběr vzorku? 

Při testu Genograf® analyzujeme vzorek Vaší DNA, kterou získáme z buněk ve Vašich ústech. Odběr si provedete sami jemným kartáčkem, který Vám pro tento účel zašleme poštou. Vše je absolutně bezbolestné, bezpečné a rychlé. Po obdržení objednávky Vám pošleme poštou odběrovou sadu včetně instrukcí, jak postupovat. Odebraný vzorek nám pošlete zpět do laboratoře. Do 6 týdnů od obdržení vzorku od nás dostanete výsledky testu.

Během těchto 6-ti týdnů bude Váš vzorek putovat našimi laboratořemi - od izolace DNA, přes namnožení požadovaných úseků, jejich analýzu až k individuálnímu vyhodnocení Vašich výsledků kvalifikovanými odborníky.

 

"S výsledkem Mt - Genograf testu jsem spokojena nejen já, ale i matka, sestra a dcera. Teď chceme se sestrou ještě objednat Y - genografický test, prostě to chceme dovést do konce. Je úžasné, že se tyto informace dají zjistit. Pro nás, kteří v této oblasti tápeme, je to zázrak. Jako laik ani nemohu mít nějaké připomínky, výtvarné zpracování je na úrovni a pocity při rozbalování obálky s výsledky se ani nedají popsat. V budoucnosti možná využiji ještě Genoskop, protože mám ročního vnuka. Přeji mnoho pracovních úspěchů a děkuji!"

M.A.