Doporučte svého známého a získejte 100 Kč slevu na další nákup. Bližší info na info@genomac.cz

Y - Genograf + Mt - Genograf test po otcovské a mateřské linii

7 250 Kč 7 250 Kč 10 950 Kč 10 950 Kč od 7 250 Kč
Verze
Pro koho je určen
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Pátráte po svých kořenech? Zajímá Vás, odkud pocházejí Vaši dávní předci? Genetický test Genograf odhalí Váš původ po otcovské a mateřské linii až tisíce let zpět.

+ ZDARMA vstup do České národní genografické databáze.

Testy Y-Genograf® a Mt-Genograf® dokáží na základě analýzy charakteristických úseků DNA, které se dědí v nezměněné formě z generace na generaci, určit Váš genetický původ po otcovské a mateřské linii několik stovek až tisíců let zpět. Y-Genograf® slouží k určení předků po otcovské linii a například se z něj můžete dozvědět, že jste vlastně germánského původu.  Mt-Genograf® určí Váš původ po mateřské linii a dozvíte se z něj, do jakého mateřského klanu náležíte (zda např. do mateřského klanu Helena, stejně jako císařovna Marie Terezie nebo ruský car Petr II).

Navíc získáte informaci, kde ve světě se v současné době nachází lidé se stejným genetickým profilem, jako je ten Váš, a náleží tedy do stejné genografické skupiny. To vše ve formě reprezentativního certifikátu s mapkou, tabulkou výsledků, podrobným popisem Vaší haploskupiny (otcovská linie) či klanu (mateřská linie) a dalšími informacemi.

A jako bonus můžete výsledek Vašeho Genografu nechat zařadit do České Národní Genografické Databáze a hledat zde Vaše vzdálené příbuzné podle shodných genetických profilů.

Rozšířená verze testu - Y-Genograf GENEA® + Mt-Genograf GENEA®

V rámci rozšířeného testu analyzujeme dalších 21 tzv. expertních markerů Vaší DNA (celkem tedy 39 markerů) a další úsek Vaší mtDNA. Díky tomu jsme schopni určit také podtyp Vaší otcovské haploskupiny a Váš mateřský podklan . Ve srovnání se základní verzí testu jsou testy GENEA podrobnější a tedy přesnější jak z geografického hlediska, tak i z hlediska příbuznosti.

Důležitá poznámka:

Pokud je test Y-Genograf® určen pro ženu, musí dodat vzorek některého ze svých mužských příbuzných z otcovy linie (bratra, otce, strýce z otcovy strany, bratrance z otcovy strany, dědečka z otcovy strany...)

Jak probíhá odběr vzorku? 

Při testu Genograf® analyzujeme vzorek Vaší DNA, kterou získáme z buněk ve Vašich ústech. Odběr si provedete sami jemným kartáčkem, který Vám pro tento účel zašleme poštou. Vše je absolutně bezbolestné, bezpečné a rychlé. Po obdržení objednávky Vám pošleme poštou odběrovou sadu včetně instrukcí, jak postupovat. Odebraný vzorek nám pošlete zpět do laboratoře. Do 4 týdnů od obdržení vzorku od nás dostanete výsledky testu.

 

"S výsledkem Mt - Genograf testu jsem spokojena nejen já, ale i matka, sestra a dcera. Teď chceme se sestrou ještě objednat Y - genografický test, prostě to chceme dovést do konce. Je úžasné, že se tyto informace dají zjistit. Pro nás, kteří v této oblasti tápeme, je to zázrak. Jako laik ani nemohu mít nějaké připomínky, výtvarné zpracování je na úrovni a pocity při rozbalování obálky s výsledky se ani nedají popsat. V budoucnosti možná využiji ještě Genoskop, protože mám ročního vnuka. Přeji mnoho pracovních úspěchů a děkuji!"

M.A.