Y - Genograf test po otcovské linii

5 950 Kč 5 950 Kč 3 950 Kč 3 950 Kč 2 950 Kč 2 950 Kč od 2 950 Kč
Verze
Pro koho je určen
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Víte, kdo byli Vaši předkové a odkud pocházíte? Nebo byste chtěli najít své příbuzné? Test Y-Genograf® slouží k určení původu předků po otcovské linii.

+ ZDARMA vstup do České národní genografické databáze.

Chtěli byste si objednat test Genograf, ale váháte, jakou variantu testu zvolit? Napoví Vám náš Genografický rozcestník.

Vyzkoušet rozcestník

 

Kategorie: Genograf

Chcete vypátrat své prapředky či vzdálené příbuzné a nalézt své genetické kořeny? Nebo hledáte zcela originální dárek pro své blízké? Y-Genograf® je test z DNA, který odhalí Váš původ po otcovské linii až tisíce let zpět.

OTCOVSKÁ LINIE je zakódována na mužském pohlavním chromozomu Y, který se dědí výhradně po linii otce, jeho otce, otce jeho otce, …, až pradávného praotce, skrze desítky generací v téměř nezměněné podobě. Nese tak informaci o historii otcovské linie (analýzu lze tedy provádět pouze z mužských vzorků).

Na základě prozkoumání DNA, kterou získáme z buněk z Vašich úst, určíme tzv. genetický profil a z něj stanovíme Vaši haploskupinu (např. slovanská, germánská, keltská...). Ta určuje geografickou oblast Vašich otcovských předků a kudy v rámci Evropy nebo světa putovali.

V závislosti na verzi testu, kterou si vyberete, je výsledkem:

ZÁKLADNÍ VERZE TESTU BEZ CERTIFIKÁTU  (Y-Genograf basic®)

Výpis hodnot 18 oblastí DNA (tzv. markerů) a určení Vaší haploskupiny. Výsledek neobsahuje žádná vysvětlení, zajímavosti a podobně. Tuto verzi doporučujeme, pokud chcete pouze umožnit vstup (na základě písemného souhlasu) a zadání svého Mt-profilu do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které máte možnost kontaktovat uživatele se shodnými variacemi a případně tak najít své příbuzné.

ZÁKLADNÍ VERZE TESTU + CERTIFIKÁT (Y-Genograf basic® + certifikát)

Luxusní certifikát obsahující výpis hodnot 18 oblastí DNA (tzv. markerů), na základě kterých byla určena Vaše haploskupina + její podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále porovnání Vašeho Y-profilu se světovou databází Y-profilů – tedy dozvíte se počet a národnosti nositelů se stejným Y-profilem ve světě.

Kromě toho získáte (na základě Vašeho písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které máte možnost kontaktovat uživatele se shodným genetickým profilem a případně tak najít své příbuzné.

ROZŠÍŘENÁ VERZE TESTU (Y-Genograf GENEA®)

V rámci tohoto testu analyzujeme dalších 21 tzv. expertních markerů Vaší DNA (celkem tedy 39 markerů). Díky tomu jsme schopni určit také podtyp Vaší haploskupiny. Ve srovnání se základní verzí testu je test GENEA podrobnější a tedy přesnější jak z geografického hlediska, tak i z hlediska příbuznosti. Výsledkem je luxusní certifikát obsahující výpis hodnot 39 oblastí DNA, na základě kterých byla určena Vaše haploskupina a její podtyp + její podrobnou charakteristiku s přehlednou migrační mapkou. Dále porovnání Vašeho Y-profilu se světovou databází Y-profilů – tedy dozvíte se počet a národnosti nositelů se stejným Y-profilem ve světě.

Kromě toho získáte (na základě Vašeho písemného souhlasu) přístup do naší a zároveň jediné České národní genografické databáze, prostřednictvím které máte možnost kontaktovat uživatele se shodným genetickým profilem a případně tak najít své příbuzné.

Důležitá poznámka:

Pokud je test Y-Genograf® určen pro ženu, musí dodat vzorek některého ze svých mužských příbuzných z otcovy linie (bratra, otce, strýce z otcovy strany, bratrance z otcovy strany, dědečka z otcovy strany...)

Jak probíhá odběr vzorku? 

Při testu Genograf® analyzujeme vzorek Vaší DNA, kterou získáme z buněk ve Vašich ústech. Odběr si provedete sami jemným kartáčkem, který Vám pro tento účel zašleme poštou. Vše je absolutně bezbolestné, bezpečné a rychlé. Po obdržení objednávky Vám pošleme poštou odběrovou sadu včetně instrukcí, jak postupovat. Odebraný vzorek nám pošlete zpět do laboratoře. Do 6 týdnů od obdržení vzorku od nás dostanete výsledky testu.

Během těchto 6-ti týdnů bude Váš vzorek putovat našimi laboratořemi - od izolace DNA, přes namnožení požadovaných úseků, jejich analýzu až k individuálnímu vyhodnocení Vašich výsledků kvalifikovanými odborníky.

"Dobrý den, děkuji Vám za rychlé vyřízení mé objednávky a jsem opravdu rád, že mi výsledky Vaší laboratoře potvrdily dřívější názor mého tatínka o původu našich předků. Jen je mi líto, že se můj otec těchto až neuvěřitelných možností s rozborem a vyhodnocováním DNA nedožil. Moc by ho to zajímalo. Z výsledků mé genetické genealogie by měl jistě stejně velkou radost, jako všichni mí početní sourozenci. Zároveň mě Vaše profesionálně vytvořená zpráva povzbudila v dalším genealogickém pátrání po mých předcích, tentokrát již jen v digitálně zpřístupněných matrikách MZA Brno a jinde. Děkuji ještě jednou za Vaši skvělou práci a jsem s pozdravem." Jan H.